دانلود مقاله و خرید ترجمه:تجزیه بیولوژیکی ضایعات سیانیدی از صنایع معدنی و جواهر سازی
بلافاصله پس از پرداخت دانلود کنید

کارابرن عزیز، مقالات سایت ( همگی جزو مقالات isi می باشند) بالاترین کیفیت ترجمه را دارند، ترجمه آنها کامل و دقیق می باشد (حتی محتوای جداول و شکل های نیز ترجمه شده اند) و از بهترین مجلات isi مانند IEEE، Sciencedirect، Springer، Emerald و ... انتخاب گردیده اند.

ورود اعضا
توجه توجه توجه !!!!
تمامی مقالات ترجمه شده ، انگلیسی و کتاب های این سایت با دقت تمام انتخاب شده اند. در انتخاب مقالات و کتاب ها پارامترهای جدید بودن، پر جستجو بودن، درخواست کاربران ، تعداد صفحات و ... لحاظ گردیده است. سعی بر این بوده بهترین مقالات در هر زمینه انتخاب و در اختیار شما کاربران عزیز قرار گیرد. ضمانت ما، کیفیت ماست.
نرم افزار winrar

از نرم افزار winrar برای باز کردن فایل های فشرده استفاده می شود. برای دانلود آن بر روی لینک زیر کلیک کنید
دانلود

پیشنهادات ویژه
پکیج ویژه مقالات محاسبات ابری
پکیج ویژه مقالات زنجیره تامین
پیوندهای کاربردی
پیوندهای مرتبط
مقالات ترجمه شده شیمی
 • تجزیه بیولوژیکی ضایعات سیانیدی از صنایع معدنی و جواهر سازی

  سال انتشار:

  2016


  ترجمه فارسی عنوان مقاله:

  تجزیه بیولوژیکی ضایعات سیانیدی از صنایع معدنی و جواهر سازی


  عنوان انگلیسی مقاله:

  Biodegradation of cyanide wastes from mining and jewellery industries


  منبع:

  Sciencedirect - Elsevier - Current Opinion in Biotechnology, Volume 38, April 2016, Pages 9–13


  نویسنده:

  Vı´ctor M Luque-Almagro, Conrado Moreno-Vivia ´ n and Marı´a Dolores Rolda ´ n


  چکیده انگلیسی:

  Cyanide, one of the known most toxic chemicals, is widely used in mining and jewellery industries for gold extraction and recovery from crushed ores or electroplating residues. Cyanide toxicity occurs because this compound strongly binds to metals, inactivating metalloenzymes such as cytochrome c oxidase. Despite the toxicity of cyanide, cyanotrophic microorganisms such as the alkaliphilic bacterium Pseudomonas pseudoalcaligenes CECT5344 may use cyanide and its derivatives as a nitrogen source for growth, making biodegradation of cyanurated industrial waste possible. Genomic, transcriptomic and proteomic techniques applied to cyanide biodegradation (‘cyan-omics’) provide a holistic view that increases the global insights into the genetic background of cyanotrophic microorganisms that could be used for biodegradation of industrial cyanurated wastes and other biotechnological applications.


  چکیده فارسی:

  سیانید به عنوان یکی از مواد شیمیایی بسیار سمی شناخته شده که به طور گسترده ای در صنایع معدنی و جواهر سازی برای استخراج و بازیابی طلا از سنگ معدن خرد شده یا پس ماندهای آبکاری،استفاده شده است.سمیت سیانید به علت این که این ترکیب به شدت به فلزات متصل شده و متالوئن زیم هایی مانند Cytochrome Coxidase را غیر فعال می کند،صورت می گیرد.با وجود سمیت سیانید،میکروارگانیسم های سیانوتروپیک مانند alkaliphilic bacterium Pseudomonas pseudoalcaligenes CECT5344ممکن است از سیانید و مشتقات آن به عنوان منبعی از نیتروژن برای رشد استفاده کرده و تجزیه بیولوژیکی ضایعات صنعتی سیانودار شده را ممکن سازد.تکنیک های ژنومیک،رونویسی و پروتئومیک به کار رفته برای تجزیه بیولوژیکی سیانید،دیدگاه های جامعی را ایجاد کرده که بینش کلی را نسبت به زمینه ژنومیک میکروارگانیسم های سیانوترومپیک افزایش داده که می تواند برای تجزیه بیولوژیکی ضایعات صنعتی سیانودار شده و دیگر کاربردهای بیوتکنولوژی استفاده شود.


  سطح: متوسط
  تعداد صفحات فایل pdf انگلیسی: 5
  تعداد صفحات فایل doc فارسی: 12

  وضعیت ترجمه عناوین تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  وضعیت ترجمه متون داخل تصاویر و جداول: به صورت کامل ترجمه شده است

  حجم فایل: 48 کیلوبایت


  قیمت: 15000 تومان  13500 تومان(10% تخفیف)


  توضیحات اضافی:
تعداد نظرات : 0

الزامی
الزامی
الزامی
شیمی
موضوعات
footer